TikTok'ta Takipçi Arttırma Yöntemleri

TikTok'ta Takipçi Arttırma Yöntemleri

Tiktok takipçi arttırmak için hazırlamış olduğumuz bu içerikte ki yöntemleri uyguladıktan sonra takipçi sayınızda gözle görülür bir şekilde artış yakalayacaksınız. 

Yaklaşık 600 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan TikTok, günümüzde birçok kişinin odak noktası olmuştur. Bizde bu yazımızda keşfet sayfasında çıkmak ve kısa sürede popüler hale gelebilmeniz için sizlere ipucu vermeye çalıştık.

Kullanıcı Adınız Akılda Kalıcı Olmalı

İnsanların sizi daha kolay tanıyabilmeleri için kullanıcı adınızı akıllara kazımalısınız. Bunu yapmanın en basit yolu ise, kısa ve anlaşılır bir kullanıcı adı seçmenizdir. Eğer kullanıcı adınızı akıllara kazırsanız popüler hale gelmeniz oldukça kolay olacaktır.

Düzenli Paylaşım Yapılmalı

Düzenli Paylaşım Yapılmalı

Paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde yapmalısınız. En az haftada 3 gönderi atarak, hesabınızın aktiflik düzeyini arttırmalısınız. Bu sayede keşfete düşme olasılığınız çok yüksek olacaktır. TikTok algoritması, düzenli kullanıcıları daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Her gün 3 gönderi atmak yerine haftada 3 gönderi atarsanız, uzun ömürlü bir paylaşım arşivine sahip olursunuz. Bu sayede sürekli olarak içerik üretmiş olursunuz.

Videolar Farklı Ağlardan Paylaşılmalı

Videolar Farklı Ağlardan Paylaşılmalı

Paylaştığınız videoları, diğer sosyal medya ağlarından paylaşırsanız daha çok etkileşim oranı olacaktır. Bu sayede etkileşim yükseleceği için içeriğinizin keşfete düşme olasılığı yükselecektir. TikTok dışarıdan gelen ziyaretçi trafiklerine her zaman olumlu yaklaşmıştır. Bu olumlu geri dönüş sayesinde hesabınızın kalite puanı yükselecektir. 

Hashtag Kullanımına Özen Gösterin

Hashtag Kullanımına Özen Gösterin

Hashtag kullanımı oldukça önemlidir. Doğru hashtag kullanımı ile birlikte hedef kitlenizi oluşturabilirsiniz. Örnek verecek olursak, bir düğün videosu paylaşıyorsanız alakalı olarak #düğün hashtag'ı kullanabilirsiniz. Anlamsız ve videonuz ile alakasız hashtagler kullanmayın. Bu sayfanıza oldukça zarar verecektir. Bir video açıklamasında maksimum 7 adet hashtag kullanın. Bu sayede sayfanız spam olarak gözükmeyecektir. Belirtmiş olduğunuz hashtag'ları takip eden insanların keşfet ekranında çıkma olasılığınız oldukça yüksek olacaktır.

İnsanlar İle Karşılıklı Takipleşin

Diğer kullanıcıları takip ettiğinizde sizi geri takip etme olasıkları oldukça yüksektir. Bu sayede takipçi sayınızı arttırabilir ve içeriklerinizi diğer insanlara sunabilirsiniz. Diğer insanlar ile etkileşime girmek algoritma tarafından da iyi bir şekilde karşılanacaktır. TikTok'u sürekli güncel olarak kullanmak hesabınızın yararına olacaktır.