TikTok Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

TikTok Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

TikTok şifresini unutma durumunda yapılması gerekenler oldukça basittir. Günümüzde milyonlarca TikTok kullanıcısı zaman zaman şifresini unutabilir. Son yılların en sevilen ve en popüler mobil uygulamaları arasında yer alan TikTok en fazla kullanıcıya sahip sosyal mecralardan biridir. Video editleri, müzik düetleri ve daha pek çok farklı şey yapılabilen TikTok uygulamasında en çok merak edilen konulardan biri de şifre unutma ve değiştirme işlemleridir. TikTok şifremi unuttum diyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki basit işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

TikTok Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok şifre değiştirme işlemi, özellikle ilk defa TikTok hesabı açıp şifresini unutan kişiler tarafından sık sık gerçekleştirilir. Maalesef bazı durumlarda TikTok’un aktif kullanıcıları hesaplarının şifresini unutabilirler. Bu tür sıkıntılı durumlarda TikTok müşteri hizmetleri kolaylıkla yardımcı olarak sorununuzun çözümünde destek olmaktadır. TikTok şifre değiştirme işlemi yaparken Facebook ya da e-mail onay kodu yardımıyla üye olduysanız bu seçeneklerden birini seçerek TikTok şifre değiştirme işlemini hızlı bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

TikTok Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

TikTok şifre değiştirip giriş yapmak için öncelikle mevcut akıllı cihazınız üzerinden TikTok uygulamasına erişim sağlamanız gerekir. Çeşitli simgeler arasında insan simgesine tıkladıktan sonra açılan TikTok uygulama ekranında karşınızdaki yeni kayıt ekranı alt kısmında bulunan zaten hesabım var seçeneğine dokunun. Daha sonra yapmanız gereken işlemleri şu şekilde özetlemek mümkündür:

  • Karşınıza çıkan yeni ekran üzerinde TikTok şifremi unuttum yazısının yanında mevcut konumda olan giriş yapmak için yardım al seçeneğine dokunun.
  • Önceden TikTok’a nasıl üye olduğunuzu hatırlayarak buradaki e-posta veya telefon numarası gibi seçenekler arasından uygun olanı seçin.
  • Daha sonra sizden talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili yerlere yazarak doldurun. Telefonunuzdan kayıt olduysanız TikTok tarafından telefon onay kodu numaranıza gönderilir.
  • Bir sonraki aşamaya geçtiğinizde size e-posta bilgileri soracaktır. Buraya aktif olarak kullandığınız ve şifresini unutmadığınız bir adresi yazabilirsiniz.
  • E-posta bildirimlerinizi kontrol ederek gelen mesajları görüntüleyin. TikTok şifre değiştirme için yollanan linke tıkladıktan sonra kendinize TikTok yeni şifresi belirleyin.

TikTok Yeni Şifre Belirleme İşlemi

TikTok yeni şifre almak için yapılması gerekenler bu kadar basit ve hızlıdır. Yukarıdaki aşamaları teker teker uyguladığınız durumda TikTok şifrenizi belirleyebilirsiniz. Şifrenizi netleştirdikten sonra tekrar TikTok uygulamasına erişim sağlayın ve yeni şifreniz ile giriş yapın. Bazı durumlarda giriş yapmak için yardım al kısmına basıldığı takdirde TikTok şifre değiştirme işlemi sayfası açılmayabilir. Bu tür durumlarla karşılaşırsanız birkaç defa aynı yazıya dokunarak sayfanın gelmesini bekleyebilirsiniz. Kısa bir denemenin ardından TikTok şifre değiştirme işlemine anında devam edebilirsiniz.

TikTok Müşteri Hizmetlerine Ulaşma Yöntemi

TikTok Müşteri Hizmetlerine Ulaşma Yöntemi

TikTok müşteri hizmetleri, tüm TikTok kullanıcılarına zorda kaldıkları her anda yardım eden bir ekipten oluşur. Örneğin TikTok şifrenizi yukarıda belirttiğimiz şekilde yapmanız halinde yine de giriş yapamıyorsanız bu durumu TikTok müşteri hizmetlerine bildirmeniz gerekir. Çeşitli telefon numaraları mevcut olsa da TikTok müşteri hizmetleri hakkında kesin bilgi bulunmadığı için telefon üzerinden değil de e-mail üzerinden tecrübeli ekibe ulaşabilirsiniz.

Edinilen bilgilere göre TikTok şifrenizi değiştirmenize rağmen TikTok uygulamasına giriş yapamıyorsanız Outlook üzerinden TikTok uygulamasının aktif müşteri hizmetleri adresi olan [email protected] adresine yaşadığınız sorunu açıklayan bir mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca TikTok şifremi unuttum diye problem yaşıyorsanız, izlemeniz gereken yolu öğrenmek için Twitter üzerinde bulunan TikTok resmi hesabına mesaj atmanız da faydalı olacaktır.