TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok canlı yayını açmak için Tiktok uygulamasına gidildikten sonra hesaba giriş yapılması ve ekranın altındaki artı simgesine dokunulması gerekir. Bu adımlar ekrana gelen kaydetme seçeneğinin yanındaki “canlı“ butonuna donulmalıdır. Açılan boşluk üzerine canlı yayın akışı için bir başlık girilip, “canlı yayına geç“ ifadesine dokunulur. Adımlar sonunda Tiktok canlı yayın açılır.

Tiktok Canlı Yayın Açma Şartları Neler?

Tiktok canlı yayını açma koşulları arasında yaş sınırına uygunluk sağlamak yer alır. Tiktok kullanıcılarının ilgisini çeken canlı yayın açma işlemi için belirli kriterlerin sağlanması gerekir. Bu şartların en başında ise yaş sınırı bulunur. 16 yaşından küçük olan Tiktok kullanıcılarının canlı yayın açmasına izin verilmez. Ek olarak 13 yaşından küçük olanlar ise Tiktok hesabı oluşturamazlar. Bu şartlar Tiktok tarafından video içeriklerin daha kaliteli olması için koyulmuştur.

Topluluk kurallarını korumayı amaçlayan Tiktok’ta canlı yayın yapabilmek için sağlanması gereken bir diğer şart minimum 1000 takipçiye sahip olmaktır. Bu şartlara uyan hesaplar Tiktok canlı yayın başlatabilirler.

Eğer takipçi koşulunu karşılayamıyorsanız tiktok takipçi satın al bölümünden takipçi siparişi verebilirsiniz. Satın aldığınız takipçiler çok kısa sürede hesabınıza tanımlanacaktır.

Tiktok Canlı Yayın Düzenlemeleri Nelerdir?

Tiktok canlı yayında düzenlemeler, filtre ve etiket kullanma gibi işlemlerdir. Tiktok kullanıcılarına etiketler, çıkartmalar kullanma, özel efektleri uygulama, müzik ekleme gibi düzenleme fonksiyonları sunar. Videoları bu özelleştirmeler ile yayınlamaya izin verir. Ek olarak, video kırpma, kopyalama, birleştirme ve kesme gibi bir takım düzenlemeleri de yapabilmeye olanak sağlar.

Bu düzenleme araçları sayesinde kullanıcılar, videolarına diledikleri filtreleri, sesleri ve çıkartmaları ekledikten sonra, hikaye de oluşturabilirler. Kısa veya anlık video paylaşmaya olanak sağlayan Tiktok’ta daha uzun süre izlenebilecek bir hikaye oluşturmak için video birleştirme aracı kullanılır. Bu şekilde kullanıcılar paylaşacakları videoları tercih ettikleri gibi düzenlerler.

Tiktok Canlı Yayına Katılma İsteği Nasıl Atılır?

Tiktok canlı yayına katılma isteği yollamak için uygulaması gerekenler şunlardır:

 • Tiktok uygulamasına giriş yapılır.
 • Ekranın orta bölümünde bulunan artı simgesine tıklanır.
 • En alt bölümde çıkan “canlı“ ifadesi seçilir.
 • Bu aşamada “canlı yayını başlat“ seçeneğine tıklanır.
 • Hemen ardından ekranın sol alt köşesindeki sonsuz simgesine tıklanır.
 • Gelen liste üzerinden Tiktok canlı yayına misafir edilmek istenilen kullanıcı seçilir.

Bu aşamalar sonunda tercih edilen Tiktok kullanıcısına davet başarıyla atılır.

Tiktok Canlı Yayına Katılma Avantajları

Tiktok canlı yayına katılma fırsatları hakkında bilgiler şu şekildedir:

 • Tiktok’ta başka kullanıcının canlı yayına katılım sağlanması halinde Tiktok takipçi kitlesini yükseltme,
 • Fenomen bir hesap olma yolunda ilerleme,
 • Canlı yayın üzerinden hediye kazanma fırsatları elde etme,
 • Beğeni ve izlenme sayısında artış,
 • Tiktok keşfet’e daha kolay düşme gibi avantajlar elde edilir.

Tiktok Canlı Yayın Hediyeleri Ne Kadardır?

tiktok canlı yayın hediyeleri ne kadardır

Tiktok canlı yayın hediyeleri arasından ayıcık 100 jeton yani 9.60 TL değerindedir. Bu ayıcığın alınması ardından gönderildiği kişi ise 4.3 TL kazanır. Canlı yayında tercih edilen kadar ayıcık alınabilir. Yayın ardından ayıcık gönderilen kişi ise parasını cüzdan hesabından görüntüler.

Tiktok Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?

Tiktok canlı yayın engeli kaldırma için yapılacaklar şu yöndedir;

 • Tiktok uygulamasına giriş yapılıp, “Profil“ bölümüne erişilir.
 • Sayfa aşağı kaydırıldıktan sonra, “Ayarlar ve gizlilik“ bölünme giriş yapılıp, “Bir Problemi Rapor Et“ bölümüne tıklanır.
 • Sıralanan problem başlıkları arasından uygun bulunan işaretlendikten sonra canlı yayın engeline itiraz eden açıklama yazılıp, “gönder“ kutucuğuna tıklanır.

Bu işlem adımları ardından Tiktok talebi alır. Gerekli incelemeyi yapan Tiktok, sürecin tamamlanması ve hesabın talebini yerinde bulması halinde Tiktok canlı yayın engelini kaldırır.